Mestni park je trenutno odprt prostor brez jasno določenih interesnih točk, kar obiskovalcem ne omogoča intimnih kotičkov za sprostitev in druženje. Velika odprta površina brez strukturiranih območij deluje nepovezano in premalo privlačno. V tujini, na primer v Twickenhamu, so v parkih uspešno vzpostavljeni manjši ograjeni vrtički, ki nudijo obiskovalcem mirne, tematsko zasnovane prostore. Ta projekt predlaga vzpostavitev takšnih vrtičkov v mestnem parku, da bi izboljšali njegovo funkcionalnost, privlačnost in uporabnost za različne skupine obiskovalcev.
Predlagamo oblikovanje več manjših ograjenih vrtičkov s pomočjo žive meje, ki bodo v parku ustvarili različne tematske prostore: Vrt tišine: Prostor s klopmi in preprosto vodno fontano, namenjen sprostitvi in kontemplaciji. Družinski vrtiček: Ograjen prostor s klopjo za piknik in nekaj otroškimi igrali za prijetno družinsko druženje. Umetniški vrtiček: Prostor z majhnim kipom ali skulpturo, ki ga lahko ustvarijo lokalni umetniki. Zeliščni ali cvetlični vrtiček: Manjši urejeni vrt z dišečimi rastlinami, ki vabijo obiskovalce k sprostitvi in uživanju v naravi. Bralni kotiček: Miren prostor z udobnimi klopmi v zavetju zelenja, kjer lahko obiskovalci berejo ali preprosto uživajo v tišini. Vsak vrtiček bi bil ograjen z živo mejo, kar bi obiskovalcem dalo občutek zasebnosti, obenem pa bi park vizualno in funkcionalno strukturiralo v bolj prijetno okolje.
Načrtovanje in izbor ustreznih lokacij za vrtičke v parku. Zasaditev žive meje, ki bo oblikovala naravne meje med različnimi tematskimi prostori. Namestitev urbane opreme (klopi, fontane, miz, igral, umetniških elementov itd.). Dodatna zasaditev cvetlic, zelišč in okrasnih grmovnic za ustvarjanje prijetnega ambienta. Označitev in promocija novih vrtičkov, da jih obiskovalci lažje prepoznajo in uporabljajo.
Projekt bi se izvajal v mestnem parku, pri čemer bi vrtičke postavili na obrobnih delih ali na manj izkoriščenih predelih, kjer bi lahko ustvarili prijetne intimne prostore za obiskovalce.
Park bi postal bolj strukturiran in funkcionalen z jasno določenimi tematskimi prostori. Več možnosti za sprostitev in druženje v manjših, urejenih kotičkih. Večja estetska vrednost parka zaradi premišljene zasaditve in urbanih elementov. Večja privlačnost za različne skupine obiskovalcev, od družin do posameznikov, ki iščejo mir in sprostitev. Spodbujanje lokalne skupnosti k soustvarjanju, na primer z vključitvijo umetnikov ali vrtnarjev pri oblikovanju posameznih vrtičkov.