V današnjem hitrem tempu življenja in nenehnem stresu vse več raziskav potrjuje pozitivne učinke narave na zdravje ljudi. Gozdovi niso le prostor za sprostitev, temveč tudi naravna terapevtska okolja, bogata s fitoncidi – naravnimi antibiotiki, ki krepijo imunski sistem in pozitivno vplivajo na naše telesno in duševno zdravje. S projektom želimo spodbuditi občane k zdravemu načinu življenja, zmanjševanju stresa in večjemu povezovanju z naravo.
Predlagam ureditev terapevtske poti skozi Mestni gozd Celje, kjer bi občani Celja lahko uživali v blagodejnih, terapevtskih in zdravilnih učinkih naravnih fitoncidov. Pot bi vsebovala: Informacijske table o vplivu fitoncidov in gozdne terapije na zdravje (vsebino napisov na tablah zagotovim predlagateljica); točke za sprostitev (lesene ležalnike) za heliotererapijo, ornitoterapijo, globoko dihanje in meditacijo; senzorične postaje: za olifaktorne, gustatorne, vizualne in slušne zaznave (bosonoga pot, dotik naravnih materialov, vonjanje drevesnih smol in okušanje užitnih rastlin itd.); vodene delavnice in sprehode za ozaveščanje o gozdni terapiji za različne starostne skupina.
Določitev gozdne terapevtske poti in označitev trase. Postavitev informativnih tabel in senzoričnih postaj. Namestitev lesenih ležalnikov in pripomočkov, potrebnih za terapevtsko izkušnjo na ključnih točkah. Organizacija prvih vodenih terapij in izobraževanj.
V Mestnem gozdu Celje (mikrolokacija po dogovoru).
Občani vseh generacij bi imeli možnost izboljšanja zdravja na naraven način, saj se v gozdu skriva panacea, zdravilo za vse bolezni. Zmanjšanje stresa, boljše počutje in večja osveščenost o pomenu gozdne terapije. Uporaba gozda kot naravne terapevtske poti, ki bi lahko postala stalni del preventive in zdravega življenjskega sloga občanov Celja.