Projekt naslavlja pomanjkanje brezplačnih kakovostnih kulturnih in izobraževalnih vsebin za otroke v Celju, predvsem na prostem. Mnogi starši si želijo, da bi otroci več časa preživeli na svežem zraku, hkrati pa imeli dostop do spodbudnega in ustvarjalnega okolja. Pravljične urice na prostem bi prispevale k razvoju bralne kulture med najmlajšimi, spodbujale domišljijo in nudile priložnost za druženje družin v prijetnem naravnem okolju Mestnega parka Celje. Rešuje sledeče težave: - Pomanjkanje organiziranih otroških dogodkov na prostem v Celju, ki so dostopni vsem - Spodbujanje zgodnjega razvoja jezikovnih in socialnih veščin pri malčkih in predšolskih otrocih - Povezovanje družin in krepitev skupnosti, saj bi dogodki omogočili priložnost za srečevanje staršev in otrok - Oživljanje Mestnega parka Celje kot družinam prijaznega prostora
Organizacijo mesečnih pravljičnih uric na prostem, kjer bi pravljičarji, igralci ali lokalni knjižničarji pripovedovali zgodbe otrokom. Dogodki bi se odvijali vsako prvo soboto v mesecu od aprila do oktobra in bi trajali približno eno uro. Ob pripovedovanju bi bile vključene tudi dodatne ustvarjalne ali interaktivne dejavnosti (npr. risanje, izdelava lutk, petje pesmic). Bistvo predloga je približati knjige in pripovedovanje najmlajšim v sproščenem okolju ter ustvariti redno in dostopno kulturno dogajanje za otroke in družine. Projekt bi popestril dogajanje v Mestnem parku in spodbudil obiskovalce, da ga dojemajo kot prostor druženja in izobraževanja.
1. Izbira in najem pripovedovalcev – sodelovanje s profesionalnimi pravljičarji, igralci, knjižničarji (npr. Osrednja knjižnica Celje). 2. Priprava programa – izbira zgodb in tematskih sklopov za vsako srečanje (npr. pravljice iz različnih kultur, ljudske pravljice, ekološke zgodbe). 3. Promocija dogodka – plakati v knjižnici, vrtcih, osnovnih šolah ter objave na spletnih straneh in družbenih omrežjih. 4. Izvedba dogodkov – organizacija 7 pravljičnih srečanj skozi leto. 5. Dodatne ustvarjalne aktivnosti – vsaka pravljična ura bi imela tudi enostavno obrtno ali gibalno dejavnost za otroke.
Dogodki bi potekali v Mestnem parku Celje, na zelenici v bližini otroškega igrišča, kjer je dovolj prostora za skupine otrok in staršev ter senca v poletnih mesecih.
Povečala bi se dostopnost kulturnih dogodkov za otroke v središču Celja. Mestni park bi postal bolj živahen prostor za družine in še bolj privlačna točka za obisk. Otroci bi razvijali ljubezen do knjig in zgodb ter izboljšali svoje komunikacijske in socialne veščine. Okrepila bi se povezanost lokalne skupnosti, saj bi se starši in otroci redno srečevali.