Na spletnem portalu Servis 48 sem zasledil več pritožb o neprimernih stenskih napisih, kot na primer na elektro omarici pri železniškem prehodu s Čopovo ulico, pri visečem mostu ter v podhodu pod železniško progo pri pošti. Prav tako je bil tarča vandalizma slikar Tomaž Milač. Dve izmed njegovih uličnih poslikav so vandali porisali z brepomenskimi čačkami, ki aktivno nižajo raven ulične umetnosti v Celju. Tudi v samem mestnem jedru se pogosto pojavijo neokusni politični napisi.
Predlagam, da se financira obnova obstoječih stenskih poslikav ter uličnim umetnikom omogoči legalno ustvarjanje na stenah, ki so bile doslej pogoste tarče vandalizma.
Projekt bi izvedli v sodelovanju s Celjskimi uličnimi umetniki, pred izvedbo bi nakupili material za poslikavo ter nato s poslikavami sten v obliki muralov ter umetniških grafitov polepšali izgled našega mesta.
Projekt bi izvedli na stenah ob Muzejskem trgu. Obenem pa se projekt ne navezuje na eno konkretno lokacijo, temveč na vse lokacije oziroma stene, ki so pogoste tarče vandalizma.
Izvedba projekta bi povzdignila raven ulične umetnosti v Celju, obenem pa izboljšala problem vandalizma. Sedajšnje rešitve, torej pleskanje sten na prvotno barvo, vandalom zgolj pripravijo sveže platno. Z ustvarjanjem novih muralov ter umetniških grafitov bi zmanjšali število primerov vandalizma ter mlade spodbudili, da se namesto brezpredmetnega čečkanja potrudijo in ustvarijo nekaj, kar bo pozitivno pripomoglo k izgledu mesta.