Biodiverziteta se v mestih skozi leta drastično zmanjšuje, naravnih travnikov in nizkih grmičevij ni več, s tem pa se izgublja vse od metuljev in čebelj, do ježov in drugih živali. Mesto postaja betonska žalost. Zato predlagam, da se nekatere travnike v lasti občine ponovno "podivji", dovoli rast medovitih rastlin in pestro raznolikost. Takšni travniki prispevajo k trajnosti, biodiverziteti, ohlajujejo ozračje in pomagajo raznim živalim, tudi nam koristnim, da najdejo svoj dom.
Da občine preneha s košnjo na treh travnikih v njeni lasti, da se tam s t.i. "bombami semen" zasadi avtohtone slovenske travniške rastline, veliko od njih medovitih, in se pusti v pomladnih mesecih travnik na miru, kosi se ga le enkrat ali dvakrat v toplejših mesecih, toliko, da čisto ne podivja. Lahko gre za zemljišča, ki imajo drugo namenskost, pa jih občina že dolgo ne more ali prodati ali uporabiti za kaj drugega in je lahko to tudi neka namembnost v vmesnem času.
Najti primerne zelene površine, kupiti semena in jih pomešati in raztrositi po zemljišču, verjetno bi bilo fajn pred tem tudi zorati in semena zasuti in zaliti.
Na zelenih površinah v lasti občine.
Ne spomnim se, kdaj sem nazadnje videla avtohton, poln travnik, saj v Sloveniji prevladujejo zaradi gnojšnice (ki zastrupla našo pitno vodo in reke) povsem mrtve zelene površine, kjer raste zgolj trava in regrat. Tako pa bi končno prinesli nekaj narave v mesta, hkrati bi travniki pomagali pri izboljšanju biodiverzitete ter populaciji čebel, lahko bi se tudi speljale prekrasne sprehajalne poti med cvetjem (uhojene, nič dodatnega materiala ni potrebnega).