Dan mladosti - Igre brez meja

R RokS  –  26. 02. 2025  –  Območje 2: MČ Kajuh, MČ Savinja in MČ S. Šlander

Zakaj ta predlog? Katero temo, težavo oz. izziv projektni predlog naslavlja?

Dan mladosti je bil v nekdanji Jugoslaviji pomemben praznik, ki je slavil mladost, šport, kulturo in enotnost. Z organizacijo dogodka bi simbolično obudili duh povezovanja, hkrati pa bi ohranili družbeno-kulturni spomin na ta del zgodovine. Igre brez meja bi omogočale sodelovanje različnih starostnih skupin – od otrok do starejših.

Kaj konkretno predlagate? Kaj je bistvo vašega predloga? Kaj se bo zgodilo?

Predlagamo organizacijo športno-zabavne prireditve "Igre brez meja", ki bo potekala v okviru Dneva mladosti v Mestni četrti Kajuh, Celje. Dogodek bo vključeval različne športne, zabavne in timske igre, namenjene različnim starostnim skupinam – otrokom, mladini, družinam in starejšim. Prireditev bo poudarila povezovanje prebivalcev, spodbujala zdrav življenjski slog in ohranjala duh nekdanje tradicije Dneva mladosti. Bistvo predloga je okrepiti skupnost in spodbuditi aktivno preživljanje prostega časa skozi športno-zabavni dogodek, ki: ✔️ Povezuje prebivalce različnih generacij in krepi skupnostni duh. ✔️ Promovira gibanje in zdrave navade skozi športne igre. ✔️ Obuja elemente Dneva mladosti, ki je bil simbol enotnosti, solidarnosti in mladostne energije. ✔️ Ponuja zabavo in sprostitev za vse generacije. ✔️ Vključuje lokalne organizacije in društva, ki bodo sodelovala pri izvedbi dogodka. Ob organizaciji dogodka se bo v Mestni četrti Kajuh vzpostavilo prizorišče z več poligoni, kjer bodo potekale športne in zabavne igre. Na dogodku bodo lahko sodelovali posamezniki in ekipe, ki se bodo pomerili v: 🔹 Spretnostnih igrah (poligoni, štafete, skakanje v vrečah, vlečenje vrvi ipd.). 🔹 Zabavnih ekipnih izzivih, ki bodo spodbujali sodelovanje. 🔹 Igrah za otroke in družine, ki bodo prilagojene mlajšim generacijam. 🔹 Nostalgičnih elementih, povezanih z Dnevom mladosti, kot je simbolični "štafeta mladosti". Poleg tega bodo na dogodku prisotna lokalna društva, športni klubi in organizacije, ki bodo predstavili svoje dejavnosti, možna bo tudi animacija za otroke in druženje ob spremljevalnem programu. Dogodek bo omogočil, da se prebivalci med seboj bolje spoznajo, skupaj aktivno preživijo čas in obudijo vrednote sodelovanja in povezanosti.

Kako naj bi se projekt izvedel? Katere aktivnosti bi bilo treba izpeljati?

Kako naj bi se projekt izvedel? Projekt bi bil izveden kot enodnevni športno-zabavni dogodek "Igre brez meja" v okviru Dneva mladosti na primernih lokacijah v Mestni četrti Kajuh, Celje. Organizacija dogodka bi potekala v več fazah: 1. Pripravljalna faza: Določitev termina in lokacije dogodka. Sodelovanje z lokalnimi organizacijami in društvi za podporo pri izvedbi. Oblikovanje programa iger in določitev starostnih kategorij udeležencev. Pridobitev dovoljenj in logistične podpore. Pridobitev opreme (ovir za poligone, rekvizitov za igre, ozvočenja ipd.). 2. Promocija in prijave: Obveščanje prebivalcev in promocija dogodka preko lokalnih medijev, družbenih omrežij in obvestil. Možnost spletnih in fizičnih prijav ekip in posameznikov. Sodelovanje z vrtcem, I. gimnazijo, Dijaškim domom Celje, osnovnimi šolami in društvi, ki bi spodbujala udeležbo mladih. 3. Izvedba dogodka: Postavitev prizorišča in tekmovalnih poligonov. Organizacija športnih in zabavnih iger v več kategorijah. Spremljevalni program (glasba, animacija za otroke, stojnice. Podelitev nagrad in priznanj za sodelujoče. Zaključek.

Kje konkretno naj bi se projekt izvajal?

Športno igrišče I. gimnazije v Celju, površine Vrtca Anice Černejeve - enota sonce, travnik med Ljubljansko in Malgajevo, igrišče Dijaškega doma Celje, ploščad pred I. gimnazijo v Celju, pešpot ob Savinji, igrišče nad bunkerjem pri "Pižamah"

Kaj bi se po izvedbi projekta spremenilo, izboljšalo?

Po izvedbi projekta Igre brez meja – Dan mladosti v Mestni četrti Kajuh bi se izboljšala povezanost skupnosti, saj bi dogodek spodbudil sodelovanje in druženje prebivalcev različnih generacij. Povečala bi se vključenost lokalnih društev, šol in organizacij, kar bi okrepilo skupnostno življenje in možnosti za nadaljnje sodelovanje. Dogodek bi prispeval k večji telesni aktivnosti in zdravemu življenjskemu slogu, hkrati pa bi oživil kulturni spomin na Dan mladosti in okrepil občutek pripadnosti mestni četrti. Uspešna izvedba bi lahko postavila temelje za redno organizacijo podobnih dogodkov in dolgoročno izboljšala družbeno dinamiko v četrti.




Nima definiranih mejnikov